►Nabídka nemovitostí                        ►FACEBOOK                           ►INSTAGRAM

Staň se makléřem REMAX Synergy

Přidej se k nejlepším !

Články

Teplický deník

V Teplickém deníku bylo zachyceno vyjímečné setkání našich makléřů se špičkou v oboru. Celý článek  ZDE

Jedna z věcí, na kterou si dát pozor při koupi nemovitosti je radon.

Při koupi nemovitosti je třeba dbát nejen na věci na první pohled zřejmé, ale i na ty skryté. Více se k problematice s radonem, zejména u starších nemovitostí, vyjádřil i majitel teplické realitní kanceláře RE/MAX Synergy, Milan Vršecký. Více zde.

Jaké jsou výhody koupě nemovitosti s realitním makléřem ?

Chystáte se na koupi nemovitosti a zvažujete, jestli využít služeb realitního makléře? Nákup nemovitosti se může zdát na první pohled jako velice snadná záležitost, ale už na ten druhý odhalíte, že přináší i řadu nástrah a komplikací. S čím vším vám pomůže realitní makléř?

Makléř vám šetří čas

Výhoda spolupráce s profesionálním realitním makléřem je zejména v obrovské úspoře času. Na základě společné dohody vám makléř dokáže vybrat několik nemovitostí, které by vás měli zaujmout. Zároveň zajistí prohlídku, domluví se s majiteli na všem potřebném a vy jen ve stanovený čas přijedete na domluvené místo. Díky spolupráci s ostatními kolegy v kanceláři má navíc realitní makléř i přístup k daleko většímu počtu nemovitostí než jste schopni najít na internetu. Často se tak můžete dostat k zajímavé nabídce ještě dříve, než se objeví inzerát.

Vyhledá vhodnou lokalitu

Představte si situaci, kdy vybíráte byt v cizím městě. Bude ona lokalita opravdu splňovat všechny představy o bydlení? Dokážete si sami ověřit, jak je plánován další rozvoj okolí domu? Co když pod okny vámi favorizovaného bytu měl být namísto parku vyrůst supermarket? To vše je schopný realitní makléř zjistit a vybrat takové místo, které splňuje všechny vámi předem stanovená kritéria.

Prověří cenu

Další otázkou je samozřejmě cenový strop. Vaše nové bydlení musí splňovat určité požadavky a zároveň cena musí odpovídat aktuální situaci na trhu. Jenže představy o ceně má jiné prodávající a jiné kupující. Jak zjistíte, zda je cena skutečně reálná a odpovídá kvalitě dané nemovitosti? Nedá se najít podobný byt ve stejné lokalitě za lepší cenu? A co když je byt předražený? Přesně pro takové případy je důležité mít se na koho obrátit. Makléři znají reálnou cenu nemovitostí a jsou schopni v takových případech poradit.

Zajistí kompletní služby

Zajištění prohlídky nemovitosti, pomoc právního oddělení při kontrole veškerých smluvních dokumentů nebo převzetí nemovitosti jsou další důležité aktivity, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Kvalitní realitní makléř je schopen všechny tyto kroky ohlídat a zajistit jejich bezchybné provedení. Dobrý makléř vám také pomůže vybrat financování, zajistí pojištění nemovitosti a dohlédne na převod vlastnických práv v katastru nemovitostí. Nemusíte se tak bát, že místo vysněného bydlení skončíte bez peněz i bez nemovitosti.  

Uchování kupní ceny

Kanceláře RE/MAX uschovávají kupní ceny nemovitostí v advokátní úschově

Jiný způsob úschovy není v RE/MAX Synergy dovolen.

https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/ministryne-dostalova-ustoupila-realitkam-riskujicim-pri-uschove-klientskych-penez-1356231

RX Finance - další dobrá služba našim klientům

RE/MAX vám zajistí bydlení i financování!

Od letošního roku funguje nová značka RX Finance, pod kterou bude provozován hypotéční servis pro klienty RE/MAX. Naši profesionální makléři Vám tak budou schopni kromě výběru nemovitosti pomoci i s financováním. Vše bude probíhat při jedné schůzce bez složitého obíhání úřadů a shánění podmínek od jednotlivých bankovních domů.

Za poslední dva roky se výrazně změnily podmínky pro získání hypotéčního úvěru. Vznikl nový zákon o spotřebitelském úvěru, Česká národní banka přišla se systémem regulací. Získání hypotéky již není tak jednoduché a klient musí být na novou situaci připraven. „Je to pro nás nová situace, ale oproti minulosti je mnohem složitější získat hypotéku. Zvýšila se potřeba vlastních zdrojů, banky nesmí poskytovat 100% hypotéky ale také se již více hlídá příjem domácnosti,“ říká Milan Vršecký z RE/MAX Synergy.

Zájemcům o vlastní bydlení dále situaci komplikují také rostoucí úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Rozhodně se nedá očekávat, že by se podmínky brzy zmírnily. Spíše naopak. Abychom našim klientům situaci usnadnili, přišli jsme se zcela novou značkou RE/MAX Finance. Pod její záštitou bude makléř schopen připravit pro klienta kompletní servis při pořizování nového domova. „Služba RX Finance umožní klientovi projednat hypotéku okamžitě a na jednom místě. Klient získá přehled o nabídkách všech bank i kompletní hypoteční servis. Nebude muset složitě shánět informace, obíhat úřady a banky. Zároveň se tím výrazně zjednoduší a zrychlí nákup nemovitosti,“ říká Milan Vršecký z RE/MAX Synergy.

Pokud potřebujete vyřešit situaci s bydlením, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme nejen s prodejem vaší stávající nemovitosti, ale také s kompletním vyřízením všech okolností spojených s hledáním nového domova.

Chataření a chalupaření

Chataření a chalupaření

Češi jsou příznivci chataření a chalupaření. Chataření, chalupaření patří k velké vášni. Rádi jezdí na chatu relaxovat - je to krásný odpočinek ať už ho na chatě tráví rybařením, houbařením nebo třeba kutilstvím. 
Velkou změnu do fungování podniků i celé československé společnosti přinesl pětidenní pracovní týden. Ten byl zaveden do praxe oficiálně 29. září 1968.
Tak proč nevyužít volný čas relaxem v přírodě.
Podívejte se na naší nabídku nemovitostí a nebo zadejte poptávku, aby Vám neutekla zajímavá příležitost !  ZDE KLIKNĚTE


 

Daniel Kotula: ČNB tvrdě zasáhla realitní trh. Kupující se dostávají do výhody

S napětím pozoruji, jak zareaguje trh na poslední zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték. Nová pravidla sice platí od loňského podzimu, ale první měsíce, kdy můžeme naplno vidět, jaké dopady opatření mají, jsou letošní leden a únor. Minulý rok ještě hypotéky dobíhaly za původních podmínek. Tak dramatický pokles hypotečního trhu musí dřív nebo později ovlivnit i ceny nemovitostí.

Realitní setrvačník

Na hypotéku se kupuje zhruba polovina nemovitostí, druhá polovina za vlastní zdroje. Pokud bychom tedy byli optimističtí a řekli si, že se meziročně výrazně nemění počet kupujících za vlastní peníze, pak změna hypotečního trhu bude mít vliv na polovinu všech prodejů. Pokles počtu hypoték o 36 procent pak bude znamenat meziroční pokles prodejů o 18 procent. Jen pro připomenutí, už rok 2018 nebyl tak silný jako předchozí roky.

Opatření ČNB mají takové dopady zejména protože se potenciál růstu cen již vyčerpal, jinými slovy – nemovitosti jsou dnes už vzhledem k příjmům už drahé, ČNB dala realitnímu trhu „jen poslední ránu“.

Otázka teď je, kdy a jak hluboce se změny na realitním trhu začnou projevovat. Podle mých zkušeností má realitní byznys značnou setrvačnost, nečekal bych tedy, že by se jakákoli výraznější změna dala pozorovat během následujících měsíců. Lidi si musí nejdřív zažít, že něco nejde tak dobře jako dřív, a musí změnu vnitřně přijmout, až potom přichází změna v jednání. Vyrovnávání se s realitou se bude týkat všech stran realitního trhu na straně nabídky – developerů, individuálních prodejců, realitních kanceláří, hypotečních bank a dalších.

Dokud je dobře, kupuje se

Je taky potřeba neustále si uvědomovat, že trh s nemovitostmi nevisí ve vzduchoprázdnu, ale je zásadně ovlivňovaný celkovou ekonomickou situací. Nemovitosti se kupují zejména tehdy, kdy roste hospodářství a s ním i mzdy, podniky mají slušné zisky a nezaměstnanost je nízká. To zažíváme právě teď. Že by tedy právě teď lidé přestali kupovat, trh se zamrznul a ceny šly dramaticky dolů, to se nestane. Jen poznámka pod čarou: v lednu minulého roku bylo v nabídce developerů v Praze 4531 bytů, letos už je to 6114 bytů. Kupující budou mít stále větší výběr a možnost narazit na dobrou koupi.

Čeho se tedy v roce 2019 na trhu s nemovitostmi k bydlení můžeme dočkat?

Růst cen se zastaví.Pokud budu optimista, dílčí nemovitosti můžou ještě velmi mírně podražit, zejména v kategorii cenově dostupného bydlení (panelové byty a malé byty) nebo v některých specifických lokalitách.
Počet prodaných nemovitostí poklesnezhruba o 15 procent.
Úrokové sazby hypoték zásadně nenarostou,pokud vůbec narostou. Je možný i jejich pokles, hypoteční banky budou bojovat o každého klienta.
Pokud bude chtít prodávající prodat v dohledné době, bude muset nabídnout za velmi tržní cenu, prodá však pořád jednoduše, poptávka je nadále silná, jen vyčkává na dobrou nabídku.
Pokud kupující bude chtít koupit za dobrou cenu, má mnohem větší pravděpodobnost,že se mu ji podaří vyjednat, jeho pozice bude silnější.
Nabídka nemovitostí se bude dál rozšiřovat– pro kupující to znamená větší výběr, pro prodávající pomalejší prodej. 

Až přijde zima

Tyto trendy se nezmění, dokud se nezmění celková ekonomická situace. Vzhledem ke komplexnosti světového hospodářství a absolutní ekonomické závislosti České republiky na zahraničí, nelze odhadnout moment kdy, jak a odkud přijde v lepším případě zastavení růstu, v horším případě ekonomická krize.